Galerie ART Concept vznikla jako prostor pro prezentaci současného umění, především tuzemských žijících autorů. Jejím cílem je veřejnosti představovat kvalitní výtvarná díla renomovaných umělců, kteří si již vybudovali své jméno na současném trhu s uměním, zároveň však návštěvníkům chce prezentovat kvalitní a dosud neetablované autory, kteří na své výraznější prosazení teprve čekají.

Umělecky Galerie ART Concept navazuje na více než dvacetiletou tradici aukční a prodejní Galerie ART Praha, která sídlí v samotném srdci Prahy na Staroměstském náměstí a prezentuje především klasické české a slovenské umění konce 19. a celého 20. století. S těmito zkušenostmi se rozhodli vytvořit nový kulturní prostor, jenž nese významnou stopu uměleckého genia loci a má za cíl propojovat návštěvníka se současnými tendencemi, nejen ve výtvarném umění.

Galerie sídlí v prostorách funkcionalistické budovy Mánesu nad protékající řekou Vltavou, mezi Slovanským Ostrovem a Masarykovým nábřežím. Galerii ART Concept najdete na levém ochozu, přímo vedle vodárenské věže. Moderní a nově zrekonstruované interiéry nabízí čisté prostředí prezentace širokého uměleckého spektra. 

 

Funkcionalistický komplex budov Mánes, z roku 1930 architekta Otakara Novotného, stojí sám o sobě za návštěvu a nese dlouhodobou výstavní a kulturní tradici, ke které se hlásí také Galerie ART Concept.