První myšlenka fotografické galerie a ateliéru zde byla již v červnu 2002. Zprvu jen myšlenka se postupne rozvinula do projektu rekonstrukce (arch. Jiří Gulbis) staré opuštěné konírny pod továrním komínem v samém centru Prahy ve Stříbrné ulici. Prostor, dokončený v říjnu 2003, měl zprvu sloužit jako atelier pro různé fotografické a jiné umělecké experimenty. Tento projekt se nicméně rozvinul v pravidelné prezentace jednak známých a zavedených, ale na druhé straně i mladých, méně známých umělců a uměleckých uskupení. V současnosti Galerie Fotografic organizuje 7–10 výstav ročně pro české i zahraniční umělce.

 

Od roku 2006 kromě pravidelných výstav začal být v galerijním prostoru organizován festival experimentálního filmu PLAN 9. Tento projekt se každým rokem rozrůstá a divákům jsou vždy v listopadu a prosinci představovány novinky ze světového i českého experimentálního filmu, komponované večery, profilové večery známějších umělců, filmově hudební performance apod. Vice informací o festivalu Plan9 zde.

 

Fotografic o.s. je dlouhodobě podporováno granty Magistrátu Hlavního města Prahy, Městské části Prahy 1 a Ministerstva kultury ČR.