Galerie Fotografic se zaměřuje na prezentaci současné fotografie, včetně multimediálních přesahů do dalších uměleckých žánrů. Každý rok zde proběhne až deset výstav českých i zahraničních umělců napříč všemi generacemi. Etablovaným i začínajícím autorům Fotografic umožňuje představovat svá díla v často nečekaných instalacích a stává se tak živou laboratoří nejrůznějších uměleckých přístupů. Pro doplnění výstavního plánu pravidelně vyhlašujeme také open call, který je otevřen všem inovativním projektům v oblasti fotografie, videoartu, interaktivních médií, ale i malby či kresby.

 

Součástí výstavního programu jsou také pravidelné diskuze a komentované prohlídky s umělci či tematické filmové projekce. Fotografic je rovněž otevřeným kulturním prostorem a proto rádi participujeme na různých festivalech a komunitních projektech, jako je na příklad Betlémská kulturní noc, Fotograf Festival, Noc literatury či Prague Quadrennial.

 

První myšlenka fotografické galerie a ateliéru zde byla již v červnu 2002. Zprvu jen myšlenka se postupně rozvinula do projektu citlivé rekonstrukce (arch. Jiří Gulbis) staré opuštěné konírny pod továrním komínem v samém centru Prahy. V roce 2003 byl industriální prostor ve Stříbrné uličce dokončen a od svého založení se postupně z experimentálního a fotografického ateliéru vyvinul ve svébytnou galerijní instituci.