„Galerie Ratolest je unikátní projekt občanského sdružení Ratolest Brno, jehož cílem je podporovat mladé výtvarné talenty a zároveň děti v nepříznivé životní situaci. Galerie se prostřednictvím děl mladých umělců snaží upozornit na problémy, se kterými se potýkají sociálně znevýhodněné děti a mladí lidé. Současně podporuje i mladé umělce, kteří se do projektu zapojili, prostřednictvím propagace jejich jména a díla. Kromě mladé generace nabízí galerie prezentaci i umělcům zavedeným, kteří chtějí podpořit dobrou věc, případně hledají prodejní prostor pro svá díla.
Galerie Ratolest je otevřená všem výtvarným žánrům. Každý rok připravuje jednu tematickou prodejní výstavu, která je během roku instalována v různých výstavních prostorách – od kamenných galerií po kavárny. Kromě klasické výstavní činnosti galerie rovněž organizuje charitativní umělecké aukce a vydává katalogy.
Výtěžek z činnosti galerie putuje na podporu dětí ze sociálních programů občanského sdružení Ratolest Brno. Nad projektem převzali záštitu malíři Věra Tataro, Krištof Kintera a Pavel Čech.“