grafický design: Katarína Jamrišková

Je nám to vše jasné. Naše spotřebitelské chování je už dlouho ekologicky neudržitelné. Akceptujeme farmaření v továrnách, aby byl náš denní kus masa vždy k dispozici, místo toho, abychom hledali alternativy. Nosíme oblečení, které je vyráběno v podmínkách nevhodných pro lidi i zvířata, abychom následovali nejnovější trendy. Navštěvujeme zoologické zahrady, kde jsou zvířata držena daleko od svého přirozeného prostředí pro naše rekreační potěšení. Jsme přesvědčeni, že některá zvířata můžeme využívat pro naši potřebu: chytáme je a uvězňujeme, nosíme jejich kůži, jíme jejich maso a experimentujeme na jejich tělech ve jménu vědy. Jak je možné, že děláme takové rozdíly mezi domácími a hospodářskými zvířaty? Kromě obrovských ekologických škod způsobených využíváním zvířat v zemědělství (podíl továrního zemědělství na globálním oteplování je vyšší než podíl celého odvětví dopravy na celém světě) jsou zvířata, která chováme a zabíjíme pro jejich maso, nedostatečně chráněna platnými zákony.

 

Pro knihu Hidden / Zvířata v antropocénu spojilo své síly 40 fotografů, včetně některých nejznámějších světových fotoreportérů zabývajících se problematikou zvířat žijících v divoké přírodě. Svými fotografiemi chtějí věnovat pozornost tomuto bolestnému tématu a zvýšit povědomí o žalostných životních podmínkách, ve kterých zvířata žijí. Iniciátorem projektu Hidden je organizace We Animals | Media. Ve světě ovládaném lidmi chce tato celosvětově působící organizace vyprávět příběh zvířat.

 

vystavující: Jon Amad, Daniel Beltrá, Adam Dean, Aitor Garmendia, Aaron Gekoski, Jan van Ijken / Precious Animals, Britta Jaschinski, Lissy Jayne, Amy Jones, Konrad Lozinski, Selene Magnolia, Jo-Anne McArthur, Kristo Muurimaa, Adam Oswell, Carlota Saorsa, Andrew Skowron, Timo Stammberger, Luis Tato, Gav Wheatley

kurátoři: Jo-Anne McArthur, Keith Wilson