Hřiště života v Galerii 1

Do 28. července můžete v Galerii 1 ve Štěpánské 47 zhlédnout pozoruhodnou expozici obrazů Martina Horáka, mladého malíře, který nás na své vůbec první výstavě nechává nahlédnout do svého vnitřního světa a ukazuje nám, jak vidí svět vnější. Přirozenost člověka a volnost jeho ducha na Horákových obrazech jasně převyšují společenské masky a role.

“Jsem moc rád, že naše Galerie 1, která je nekomerční, představuje umělce, kteří mají co říct a co nabídnout. Právě tak jako Martin Horák se svými nesmírně zajímavými obrazy povzbuzujícími naši fantazii”; ocenil při slavnostní vernisáži v Galerii 1 Oldřich Lomecký, který byl iniciátorem vzniku tohoto netradičního výstavního prostoru v centru hlavního města.

Martin Horák se narodil roku 1982 v Praze. Studoval polygrafickou školu v Praze Petrovicích a nyní žije a tvoří v Ondřejově u Prahy, známém zejména svou hvězdárnou. Jeho výstava v Galerii 1, nesoucí název Hřiště života, nabízí nádherný babylon barev a motivů, díky kterému se ocitáme ve světě hravosti, veselosti i zloby, tisíců symbolů a barevných odstínů, ve světě indiánských totemů, ve světě starých pověstí a bájí, prostě na hřišti života. “Moje malování je spontánní a vyjadřuje to, co nosím v hlavě”; popsal jednoduše Martin Horák. Přijďte se podívat, jak barevný je jeho vnitřní svět a jak vidí svět kolem sebe, barevně i bez příkras.

Další informace: www.galerie1.cz.