Přijďte si poslechnout prof. Jana Frouze z PřF UK, který se věnuje globálním změnám a jejich důsledkům v životním prostředí a krajině. Tentokrát nás přednáška zavede pod povrch, do půdy. Dozvíte se, jak probíhají současné výzkumy na rekultivovaných výsypkách na Sokolovsku i jinde ve světě. A jak pomáhají v pochopení interakcí mezi rostlinami a půdou během sukcese – přirozené obnovy.

 

Prof. Jan Frouz je ředitelem Centra pro otázky životního prostředí UK. Věnuje se ekologii půdních organismů a koloběhu živin, obnově půd těžce poškozených ekosystémů, obnově výsypek a ekologii mravenců. 

 

Poslední den stvoření

12. 3. – 28. 8. 2020

Výstava a mezioborový doprovodný program představuje několik aspektů rekultivace krajiny na Ústecku dnes a v minulosti.

  

【ZPRÁVY Z KARANTÉNY】

Během mimořádných opatření jsme se zaměřili hlavně na děti – rozhodli jsme se přinést naše téma studentům uzavřených škol, a proto ve spolupráci s pedagogy vznikly pracovní listy pro školáky s názvem Cesta chleba, série návodů na tematickou ploškovou animaci a kampaň #SUCHYMEME na sociálních sítích pro teenegery. 

 

V květnu spouštíme novou sérii tematických podcastů, které zprostředkovávají důležitá témata z doprovodného programu – první z nich se věnuje jezeru Milada. A průběžně můžete navštívit náš blog, kde pravidelně publikujeme články o tom, jak nastartovat proces stabilizace klimatu a regenerace životně důležitých ekosystémů. 

 

www.hranicar-usti.cz/galerie 

www.frouz.wz.cz