Galerie Synagoga zve na zahájení výstavy vizuální umělkyně, teoretičky a kurátorky Jany Šindelové a architekta a umělce Michala Motyčky.

  

Jana Šindelová studovala výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě a Teorii a dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Absolvovala Akademii výtvarných umění v Praze a Internationale Sommerakademii v Salzburku u Kiki Smith. Zabývá se kresbou, grafikou a site-specific. Od roku 1992 vystavuje na výstavách v České republice i v zahraničí, její práce jsou zastoupeny ve sbírce National Gallery of Art ve Washingtonu, D. C., dále také v Galerii Klatovy – Klenová a v soukromých sbírkách v České republice a v zahraničí. Od roku 2002 spolupracuje s Václavem Ciglerem a s Michalem Motyčkou. Společně připravili přes 100 projektů a výstav a vydali 9 publikací. Je spoluautorkou monografie Václav Cigler: Prostory/Projekty (2009) a dalších publikací.

  

Michal Motyčka vystudoval fakultu architektury ČVUT v Praze. Navštěvoval ateliér Sklo v architektuře profesora Mariana Karla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Absolvoval také studijní stáž na Škole architektury profesora Emila Přikryla na Akademii výtvarných umění v Praze a studijní stáž v oboru skla na Rhode Island School of Design v Providence v USA. Zabývá se přesahem mezi architekturou a současným vizuálním uměním. Vystavoval mimo jiné v mezinárodně respektovaných muzeích v americkém Corning Museum of Glass, v dánském Ebeltoftu a Aarhusu a v belgickém Lommelu. Od roku 1999 spolupracuje s Václavem Ciglerem.