Sklářský výtvarník Josef Divín pochází z Valašského Meziříčí. V letech 1998–2002 studoval na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí. V letech 2002–2008 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze v ateliéru profesora Vladimíra Kopeckého. V roce 2005–2006 navštěvoval ateliér profesora Jaroslava Vančáta.

 

Josef Divín pomocí různých technologií zpracování skla – foukání a ručního tvarování na huti, natavováním kovových fólií, leháním, broušením, rytím a dalšími, zpracovává náměty převzaté často z krajiny a architektury. Ve skleněných objektech a obrazech zaznamenává nejen žhavou prchavost chvíle jejich vzniku, ale také osobní pocity z různých míst, které ho ovlivnily. Se zneklidňující emocionalitou dodává svými abstraktními uměleckými díly svědectví o vlastním osobitém vnímání skutečnosti.

 

Již 12 let se zabývá natavováním stříbrných folií na sklo. Svou tvorbu prezentoval od roku 2000 na 30 samostatných výstavách a 160 společných se účastnil. Jeho práce je zastoupena v tuzemských i zahraničních sbírkách, například v Itálii, na Slovensku, ve Francie, v Německu, Belgii, Dánsku, Polsku, Bulharsku, Holandsku a USA.