Junge Prager Junge Berliner – Berlin

Pražská galerie Cermak Eisenkraft prezentuje u příležitosti Česko-německého kulturního jara mladou klasickou malbu z Prahy v přímé konfrontaci s malbami mladých berlínských umělců.
 
Německou uměleckou scénu reprezentují absolventi Universität der Künste (UdK) Regina Nieke, Dennis Otto, Johanna Hochholzer, Lennart Grau, Fritz Bornstück, Viet Bang Pham, Aaron Rahe, Dirk Lipfert, Hagen Vogel a Roman Frechen. Z českých umělců výstava představí tvorbu absolventů či studentů Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze (UMPRUM) a také Akademie výtvarných umění (AVU): Jana Mikulky, Vladimíra Vély, Michaely Maupicové, Alžběty Josefy, Pavla Příkaského, Zdeňka Trse, Tadeáše Kotrby, Davida Krňanského, Gabriely Těthalové a Filipa Dvořáka. Kurátorem instalace je Jiří Černický, vedoucí ateliéru malby na UMPRUM. V rámci výstavy také proběhne dvoudenní workshop za účasti profesorů z berlínské UdK a pražské AVU a UMPRUM pro zastoupené malíře.
 
Prezentace v Českém Centru Berlín navazuje na výstavu v pražském nově otevřeném Centru umění a designu Smetana Q. Výstava organizovaná galerií Cermak Eisenkraft se koná v rámci Česko-německého kulturního jara, které připomíná 20. výročí podpisu Česko-německé deklarace, a koná se pod záštitou Jeho Excelence Tomáše Podivínského, velvyslance České republiky v Německu.
 
Česko-německé kulturní jaro 2017 je přeshraniční kulturní iniciativa Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Goethe-Institutu v Praze, Česko-německého fondu budoucnosti a Českých center v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.