Karolína Netolická ve svých kresbách reflektuje komunikační úskalí a bariéry, které jsou způsobeny digitálními médii, kdy se z dialogů stávají pouhé monology a z přemíry fotografií se vytrácí jedinečnost osobnosti. Na billboardech prezentuje účastníky online chatu jako odosobněné masky bez možnosti přímého pohledu druhému do očí, hledící na sebe skrze pomyslná okna. V jiném případě zas člověka připodobňuje k loutce, která kvůli nepřetržitému ťukání do klávesnice přišla o prsty a zůstal jí jen jakýsi prstovitý útvar neboli pahýl.

 

Upozorňuje tak na přemíru sebeprezentace způsobující nemožnost navázání pohledu mezi dvěma osobami a tím také na mizející emoce a vzájemnost. Inspiraci hledá především v literatuře, zajímá se o myšlenky korejsko-německého filozofa Byung-Chul Hana.

 

Karolína Netolická (*1993) je studentkou pražské Akademie výtvarných umění v ateliéru kresby pod vedením Jiřího Petrboka. V současné době se věnuje především kresbě portrétů. Na svých plátnech nejraději zachycuje rozdíly mezi přírodou a člověkem, pro něhož je příroda jakýmsi ztraceným domovem, o který přišel kvůli svému nedůstojnému chování k ní. Ze všeho nejvíce ji zajímá život ptactva. V roce 2019 vystavovala společně s dalšími studentkami akademie na výstavě Girls, Girls, Girls… v Art & event Gallery v Černé Labuti v Praze. V minulém roce se zúčastnila skupinové výstavy PINK! během Budapest Art Week, která představovala tvorbu 27 začínajících umělců z celého světa. Ústředním motivem výstavy byly různé odstíny růžové coby barvy vyjadřující lásku a soucit.

⁣ 

Billboart Gallery je výstavní platforma, která se nachází poblíž Fakulty umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Na ploše dvou reklamních billboardů mohou umělci a umělkyně oslovovat širokou veřejnost krajského města. ⁣

 ⁣

Kurátorkami projektu jsou studentky oboru Kurátorská studia na FUD UJEP: Michaela Buštová, Josefína Pleslová a Andrea Vaňourková