Karpuchina Gallery představuje rozmanitý a pečlivě kurátorsky sestavený program s progresivním přístupem ke každé výstavě. Cílem galerie je rozvíjet propojení a snoubení současného umění s veřejností a prezentovat díla začínajících i etablovaných umělců vždy inovativním vizuálním jazykem a v nových, aktuálních souvislostech.

 

Hlavní výstavní prostor Karpuchina Gallery o rozloze 260 m2 se nachází v historickém centru města, v Rybné ulici. Kromě toho má KG dvě oddenkové lokace: KG Aquarium – okenní galerii pro mladé umělce a KG Gate věnovanou digitálnímu umění. Oba prostory jsou taktéž v centru Prahy. Kromě lokální agendy se galerie aktivně podílí na mezinárodním dění s cílem propojit české umění se světovou uměleckou komunitou a etablovat zastoupené umělce galerie v širším prostředí.

 

Projekt “experimentální komerční galerie”, založený v roce 2016 pod názvem White Pearl Gallery, vznikl spojením mladého kolektivu umělců a přátel pod vedením Alexandry Karpuchiny, absolventky oboru Intermediálního umění na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Během let se galerie rozrůstala a byla znovu otevřena v roce 2020 pod současným názvem na nové lukrativní adrese v Praze 1. Věrná svému umístění v historické budově, která v roce 1981 sloužila jako Rybí trh v Rybné ulici, galerie převzala za své logo rybu.