Taste of salty freedom and creamy pastels. Strong wind and sand in your sleeping bag. Waiting on the side of the road for a car that takes us to the next place that will be our home for a day or two. Having all the time in the world. Grasping the essence of an intensive experience, fragmented memories shared between two best friends. How can you share a feeling? How can you depict a memory of a special moment that shifted something inside of you? In this exhibition we would like to invite you to explore a story we pieced together with our memories and dive inside a memory of yours that still makes you come back.

   

Kláru Fantovou a Lucii Cimburkovou kromě celoživotního přátelství spojuje i jejich nadšení pro tvorbu. Obě se aktivně věnují prostorové tvorbě s divadelními prvky. Klára pomocí vizuálního i psaného story-tellingu a atmosférických instalací. Lucie ve své tvorbě rozvíjí jak práci s divákem, tak se samotným prostorem pomocí imerzivních prvků či gamifikace.

  

Propojením kreativních metod Kláry a Lucie vznikla současná výstava Tiny Little Seashell in the Pocket of Your Blue Shirt, ve které zkoumají možnosti vyprávění příběhu skrze útržky společných vzpomínek na nezapomenutelné léto jejich života. Srdečně vás zvou k ponoření se do příběhu a k probádání vlastních vzpomínek, které si chcete uchovat navždy. Prostor, který Klára s Lucií vytvořily, zve k nahlédnutí, k prožití i ke sdílení. Autorky pracují s imerzí jako s médiem a s pocitem jako výtvarným materiálem, skrz který vypráví jeden ze svých příběhů. Návštěvníci se budou moci ponořit do osobní vzpomínky autorek, prožít její jednotlivé fragmenty na vlastní kůži a současně oživit své vlastní časem poztrácené zážitky.