Když byla slečna Vendula ještě malé robátko snila o manželství s Karlem Gottem, teď je ráda, když si kávu osladí o trochu víc.
Absolvovala brněnskou FaVu v ateliéru Vladimíra Merty a Mariana Pally v roce 2006, kdy získala cenu Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových pro mladé talenty z různých oborů. Je zastoupena jak v Národní galerii, tak v soukromých sbírkách. Po stáži ve Španělsku, cestách po Indii, či výstavách v Londýně nebo Budapešti zakotvila v Brně, kde mezi nábytkem z vietnamských tašek prožívá svůj příběh, který svým způsobem posouvá hranice času i prostoru. Zvrhlým vkusem vyšívá nášivky, maluje břízky, komiksy vystřihuje z barevných papírů a ráda se láduje bramborovým salátem. Do svých děl vysává každodennost, neboť její životní příběh je nevšední. Post-pop-artová slečna Vendula nazývá svůj osud zmršenou sezónou. Zmršené bude i dnešní Tabu.
Text: Mák Hustoles

Výstava Koho Pán Bůh miluje, toho křížkem navštěvuje vznikla na základě filmu Zmršená sezóna. Film režíroval, natočil a produkoval Mák Hustoles. Formou pořadu Tabu rozkrývá mizérii života slečny Venduly. Mapuje její práci, která byla zničena požárem, povodní, rozkradena na výstavách, postižena plísní, či ústrky rodiny, popřípadě přemalována kamarádem Patrikem. Na výstavě je k vidění jak tento film, tak fragmenty děl, které se znovu našly. Další díla jsou vystavena zničená, poškozená, či zde vidíte jejich fotografickou dokumentaci.
Text: Vendula Chalánková