Tereza Bonaventurová se svým dílem v opavských Hovornách

V rámci dernisáže výstavy LUXUS PRÁZDNOTY fotografky Terezy Bonaventurové proběhne autorkou komentovaná procházka Opavou na téma vizuálního smogu, kterého se výstava dotýká. V rámci jedné hodiny se projdeme se centrem Opavy s výkladem o místní i obecné vizuální problematice veřejného prostoru. 

 

Více informací o výstavě >>tady

Setkáme se v 18:00 hodin v Galerii Cella. Vstup volný.

 

„Procházím městem. Obrovská auta i krásné ženy se tyčí vysoko nad mou hlavou. Letmým pohledem zavadím o pětimetrovou vířivku plnou šťastných lidí. Proti nim mě zdraví stejně velký a stejně šťastný George Clooney. Zve mě na kafe. Domy jsou barevné jako duha a skládané z drobných fragmentů jako španělská mozaika. Nad nimi se vznáší nejmodernější verze nového mobilního telefonu. Vedle něj další a ještě jeden. Muzikálové hvězdy urputně tančí podél silnice a Sagvan Tofi jako Mýdlový princ si lascivně protahuje záda. Politici se srdečně usmívají, jsou upřímní a silní. Co se to děje? Je to sen? Halucinace z přepracování? Nebo snad verze absurdní budoucnosti? Bohužel. Je to odraz reality všedního dne. Je to reklama ve veřejném prostoru.“ 

 

Tereza Bonaventurová (*1992) vystudovala v Ateliéru Fotografie u Lukáše Jasanského na FUD UJEP. S pomocí fotografického média se nejčastěji věnuje vizuální problematice veřejného prostoru, architektury a urbanismu, často s lehkým humorem. Doposud se její práce kromě Česka objevily také ve Španělsku, Turecku, či Německu, vydala také několik autorských publikací a současně se podílí na provozu Galerie Fotografic v Praze. 

www.bonaventurova.com