Konference Čerstvý vítr 2.0 se uskuteční 25. a 26. dubna 2024 v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravské galerie v Brně a bude součástí programu Brno Art Week 2024.

 

Konference je věnována českému podcastingu se zaměřením na kulturu, speciálně pak na vizuální umění a jeho institucionální a společenské kontexty. Čtvrteční program představí konkrétní podcasty, ať už je produkují kulturní instituce nebo média i jednotlivci. Páteční program bude pak členěn do diskusních bloků podle jednotlivých profesí, jež se na podcastingu podílejí a vznikne tak prostor pro sdílení zkušeností a postřehů.

 

Organizátory projektu jsou Galerie TIC ve spolupráci s Moravskou galerií. Na dramaturgii konference se podílí Marika Kupková, Silvie Šeborová, Roman Štětina, Viktória Pardovičová a Tereza Havlínková, která ji bude také moderovat.

 

Konference je určená odborné i laické veřejnosti, tedy podcasterkám a podcasterům, posluchačstvu i všem zájemcům o kulturu. Registraci na konferenci prostřednictvím formuláře otevřeme v průběhu měsíce března. Informace o hostkách, hostech a harmonogram budeme postupně přidávat do příspěvků na události i na naše sociální sítě. Kontakt: konferencecerstvyvitr@gmail.com.

 

Konference vzniká s podporou Národního plánu obnovy: Podpora projektů kreativního učení, financovaného z prostředků Evropské unie a Ministerství kultury ČR.