Industra Art srdečně zve na večer věnovaný výrazné osobnosti undergroundové scény Milanovi Kozelkovi. Při příležitosti vydání Kozelkových pohádek s ilustracemi Bílého vodníka (autorka Tereza Damcová).

S Milanem Kozelkou jsem se poprvé potkala na soukromém smíchovském večírku. Milan se zaujetím četl svoje politicko-satirické texty a pil lahváče. Okolo kroužily dvě děti: Kuba a Aurora-Mercedes. Ve vedlejším pokoji seděli na gauči první paneny – Ďábel hodný, Frída Kakao, pan Kočka,Filoména Rap a další. Paneny Milana zaujaly, a tak jsem se ho zeptala jestli by o nich napsal pohádky. Kozelka souhlasil.

Začátkem roku 2010 mi začal posílat pohádky v e-mailech.

Byl velice činný, protože poslal každý den jednu. Poté je ještě upravoval a cenzuroval. Na oplátku jsem Kozelkovi posílala fotky a kresby ze života panen. Když měl Milan čtení u Erika Friče v brněnském Boru, vzala jsem ho na výlet na hrad Veveří, a tak vznikli Veverníci a Svratníci. Pohádky nikdo nikdy nevydal i když se o to za svého života Milan pokoušel. Až letošní rok vyjdou pohádky na podzim, s ilustracemi Bílého vodníka, v Nakladatelství Polička. O vydání se zasadil Jan Těsnohlídek. Pohádky budou doplněné audio verzí, na které přislíbili spolupráci:
Papalescu2, Antonín Koutný, Petr Mareš, Jiří Suchánek, Pavel Richtr,Pavel Pražák, Matyáš Dlab, Miloš Kocman, Vendulka Chalánková.
Zpěv: Bílý vodník
Animované verze Kozelkonovin vznikají od roku 2013.

www.bubacka.cz

Těšit se můžete na promítání již vzniklé verze Kozelkových pohádek, čtení Jana Těsnohlídka ml., k poslechu zahraje TEVE (Antonín Koutný).