Znáte ten pocit, když přijdete na velký letní open-air festival (Rock for Colors of Pohoda) a ještě než se od vstupní brány přemístíte na stage, už vás po cestě stojící obrandované skupinky stačily zdarma vybavit kondomy, slamákem, pestrobarevnými gumovými náramky a spojovacími světélkujícími tyčinkami? 

 

Kristýna Gajdošová se pohybuje na pomezí mainstreamového rapu a subkultury freetekna a pro své soudruhy a soudružky – vzájemně spojené srdcebeatem bpm – vymýšlí alternativní obdobu tohoto festivalového “merche”. V prostředí autonomního kolektivu však jeho původní komerční aspekty (reklama, zábava, jednorázová spotřeba) ztrácejí význam a navíc by se setkali s odmítnutím. Kristýna tak předmětům, které vyrábí, přiřazuje nové hodnoty: péče, diy, samoorganizace a sdílený kolektivní zážitek / trans.

 

Výstava Kristýny Gajdošové Take A Deep Breath And Let The Tears Shed Water v experimentálním prostoru Zaazrak|Dornych je zároveň prezentací její bakalářské práce, kterou obhajuje v Ateliéru intermédií na FaVU VUT.

 

O prohloubení sdíleného kolektivního zážitku / transu se v průběhu noci budou starat:

DJ Sexy

Aqua Ex)o

Bezfiltrák

DJ Bingo

Dzurillah

KōNcHi

 

Výstava se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna a FaVU VUT.