SAMETOVÉ PODZEMÍ ❤ 

Podzemní pelmel krásy a vlastenectví 

(hlavní sál a foyer)

Výstavy k 27. výročí sametové revoluce a k 80. nedožitým narozeninám Václava Havla. 

kurátorka: Nadia Rovderová

Kurtura po třech letech opět v undergroundu Perlové ulice! Pokračování úspěšné tradice podzemního pelmelu krásy a vlastenectví v podání Kurta Gebauera – tentokrát na připomínku Sametové revoluce a odkazu Václava Havla, který by se letos dožil 80 let. Sochy, objekty, fotografie, malby i kresby Kurta Gebauera datovaná od let šedesátých až po poslední díla z letošního roku, propojují téma kultury, politiky, erotiky, vlastenectví… Rozvíjíme tak m.j. myšlenku nedávné instalace "srdečného pomníku" Václavu Havlovi, kterou autor připravil k Havlovým 80. narozeninám na piazettě Národního divadla a navazujeme na Kurturu v Perlovce I., kterou jsme si v r. 2013 připomněli 45. výročí srpnové okupace Československa.

❤ BARBORA BÁLKOVÁ: Komunismus s pandí tváří / Communism with Panda Face
(malý sál / small gallery hall)
Mladá výtvarnice reaguje svým nejnovějším dílem m. j. na jedno z čínských tabu – vytěžování lidských orgánů. Vytvořila instalaci z roztomilých medvídků panda ušitých z imitace lidské kůže a sešitých imitací lidských vlasů. 

❤ RICHARD CORTÉS: Znamení doby / Signs of the Time
(klub galerie / gallery club) 
Reflexe současnosti v symbolech inspirovaných m.j. warholovským vnímáním světa, v podání multi-talentovaného novináře, hudebníka, výtvarníka, autora ilustrací pro Lidové noviny, týdeník Euro a další.