Připojte se k nám na další nedělní workshop určený všem zvídavým dětem, které rády poznávají svět! V Galerii Hraničář není žádné téma tabu! Laboratoř ideální školy je místo, kde si povídáme o tématech, které děti zajímají a moc se o nich nemluví.

 

Tentokrát si společně položíme otázky, které nám mohou způsobit na první pohled zmatek, ale není třeba se jich bát! Patří mezi ně otázky genderu a stereotypů s ním spojené. Pojďte s námi bořit mýty!

 

Součástí dílny bude také výtvarný workshop. Užijete si interaktivní zážitek s herními textilními objekty od umělkyně Jany Kučerové a objevíte spolu s námi nové možnosti, jak se vyrovnávat s předsudky.

 

Pomozte nám vytvářet bezpečné a inkluzivní prostředí pro všechny. A pamatujte: růžová barva není jenom pro holky a s auty si nehrají jen kluci! 

  

lektorka: Anna Klinkáčková

věk: od 10 let

kapacita: 15 dětí

  

Laboratoř ideální školy je prostředí a program určený primárně dětem, nachází se v prvním patře Galerie Hraničář. Prostřednictvím práce s metodickými plakáty z on-line učebnice vzdělávací platformy Futuropolis: Škola emancipace se zaměřuje na témata klima, gender, škola, zdraví a nerovnosti. Laboratoř se vymezuje vůči prostředí běžné školní třídy a opírá se o myšlenky transformativního vzdělávání. V rámci jednotlivých setkání se skupinami dětí i rodičů se lektoři zaměří na zmíněná témata. Program proběhne vždy v neděli odpoledne jednou za měsíc.

 

Více o výstavě zde.