Le Cil Vert | Nevyčnívej! // Fit in!

LE CIL VERT/ SYLVERE JOUIN

>> Nevyčnívej!  <<

// 18. 9. – 10. 11. 2017 – prostor kavárny

Do výstavního prostoru kavárny v Pracovně přijal pozvání komiksový tvůrce francouského původu Sylvere Jouin / uměleckým jménem Le Cil Vert tvoříci převážně ve Francii pro místní tisk, zaměřuje se na sociální témata, spolupráci s mladými umělci a neziskovkami.
Mezi jeho hlavní témata patří volba – životní změny – neurózy – psychoanalýza – rodina – práce …

► http://www.lecilvert.com/

***

Autor vám na výstavě v Pracovně představí komiksové kresby ze své nové knihy Rentre dan le moule (volně přeloženo jako Nevyčnívej!) která představuje životní útrapy francouze Jeana.
"Pouze z tlaku veřejnosti si Jean našel opravdovou práci … Snaží se zkrátka nevyčnívat, i když tak přichází o část sama sebe. Na druhou stranu, nezanechal Jean za sebou ty nejcennější věci jen proto, aby zapadl?"
Sylverovy komiksy mají osobnější, až autobiografické prvky a jsou publikovány v nakladatelství Delcourt v kolekci Shampooing, kterou řídí Lewis Trondheim.

***

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pokud jste ještě neviděli výstavu Lu JINDRAK SKŘIVÁNKOVÉ v prostorách sdílené kanceláře Pracovny, můžete využít této příležitosti k její návštěvě.

►LU JINDRAK SKŘIVÁNKOVÁ
// 8. 8. – 10. 11. 2017 – prostor sdílené kanceláře

LU Jindrak Skrivankova je známá česká vizuální umělkyně. Vystudovala Akademii výtvarných umění v ateliéru Michaela Rittsteina. Na výtvarné scéně se pohybuje od roku 2002, aktivně vystavuje v Česku i v zahraničí. Zajímá ji architektura, krajina, lidské tělo. Jedním z jejích velkých projektů byla cesta do Brazílie po stopách geniálního architekta Oscara Niemeyera. V Brazílii měla také první zkušenost akční malby před čtyřstovkovým publikem za doprovodu českého komorního orchestru Trio Smetana. Vystavovala v hlavnim městě Brasília i v evropských velkoměstech: v Milánu, Římě, Lisabonu a Paříži. Ale jejím srdcovým městem zůstává Praha, kde žije s rodinou a pracuje.

► http://www.lucieskrivankova.com/

***

Autorka vám na výstavě v Pracovně představí obrazy, které jsou vybrány ze souboru děl vytvořených za poslední 2 roky.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

► kurátor: Jana Gajová
► za grafiku děkujeme Le Cil Vert ♥ 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pracovna
Vlkova 628/36
Praha 3 – Žižkov
pondělí – pátek 8 – 22:00
www.pracovna.cz
www.facebook.com/Pracovna

* TĚŠÍME SE *