Ulice, noc, sex, práce, alkohol, láska i deprese. Tahle noc skončí křtem knihy EVOKATIV. Malý večírek s promítáním proběhne v neformální diskuzi s autorkou Libuší Jarcovjákovou, fotografem Ivarsem Gravlejsem a Lucií Černou, nakladatelkou knihy a kurátorkou výstavy v Arles.

 

Přední česká undergroundová fotografka Libuše Jarcovjáková, zachycuje autenticitu se sebezničujícím nedostatkem zdrženlivosti. Nebojí se syrové nedokonalosti. Zobrazuje s neochvějnou upřímností svět kolem sebe, druhé lidi, vlastní pocity zjevné beznaděje. Kniha obsahuje fotografie pořízené během let 1970 až 1989 v Praze. Za temného období politického útlaku a nedostatku osobní svobody. Fotografie Libuše Jarcovjákové naproti tomu líčí jiný pohled na předrevoluční Československo. Vyzařují fluidum, volnost a atmosféru. Nesou očividné svědectví o životě umělce.

 

EVOKATIV Libuše Jarcovjákové je první publikací nakladatelství Untitled. Kniha byla představena na stejnojmenné výstavě v rámci fotografického festivalu Les Rencontres d´Arles 2019. The Guardian zařadil výstavu Evokativ na první místo ve výběru deseti nejlepších fotografických výstav uplynulého roku.