Ve dnech 24.–27. 6. kulturně ožije lázeňské město Luhačovice a to díky festivalu Luhovaný Vincent, který se zde koná již po jedenácté!

 

Převážná část programu se odehraje ve venkovních prostorách a bude veřejnosti přístupná zcela zdarma či za dobrovolný příspěvek. Zastoupena budou divadelní představení, hudební a zvuková vystoupení, literární čtení, stejně jako výtvarné a performativní umění.

 

Výstavní program silně reaguje na letošní téma Bez nánosu. Zadáním pro umělce byla reakce na umělecká díla, památníky a další místa, které v městském prostoru vytváří trvalý historický a ideový nános. Autoři Tomáš Moravec, Vladimír Turner, Martin Zet a William Costa představí v prostoru lázní své site-specific umělecké instalace a performance. Ilustrátor Jan Šrámek pro festival připravuje ilustraci Luhačovického zaniklého památníku v rámci dlouhodobého projektu Zvláštní okolnosti. Součástí sobotního programu bude performance s příběhem a vařením z místních pramenů umělecké dvojice Stonytellers. Již tradičně proběhne také projekce výběru současných videí z produkce Přehlídky filmové animace a současného umění – PAF Olomouc, letos s úvodem kurátorů Tiny Poliačkové a Lumíra Nykla.

 

Více informací na www.luhovanyvincent.cz