Taky už vás nebaví být stále zavření doma? A když už se vydáte ven, chodíte s dětmi stále na ta stejná známá místa? Přidejte se k našemu putování po dětských hřištích v Ústí nad Labem!

 

Od kdy sahá jejich výstavbová historie, jak se vyvíjí design prvků a jak vypadají taková hřiště ve světě? Jakou podobu mají místa, kde tráví děti velkou část volného času venku? Co mají děti v tomto prostředí nejraději?

 

Naše další vycházka za dětským hřištěm bude tentokrát na Střekovské straně na sídlišti Kamenný vrch. A v čem bude tato výprava jiná? Zamíříme sice na jedno z ústeckých sídlišť, ale kuriozitou tohoto hřiště je, že se celé nachází v zalesněném království v ulici Nová. Přijďte si s námi rozšířit povědomí o dalším specifickém prostoru pro děti ve městě.

 

Délka procházky: 60 minut

S sebou: teplé oblečení, které se může ušpinit

Trasa je volena vždy s ohledem na kočárky

 

SRAZ na hřišti v ulici Nová

 

Procházky jsou určené pro nejmenší děti (0-5 let) a jejich rodiče.

 

Každý měsíc se vydáme na jedno z blízkých dětských hřišť v okolí Hraničáře, kde bude pro děti připravený časově nenáročný program uzpůsobený jejich dovednostem a věku. Ale nezapomínáme ani na rodiče! I oni se dozví něco nového. Třeba o aktuální výstavě v Galerii Hraničář Komu patří město, která se ptá, co pro nás právo na město znamená a jak my dospělí přistupujeme k veřejnému prostoru.

 

Do nového roku vstupujeme s výzvou, jak se znovu vrátit ven, do fyzického prostoru.

 

◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡◠◡

Komu patří město / Who owns city

11. 11. 2020 – 20. 2. 2021

VÍCE O PROJEKTU na HRANICAR-USTI.CZ 

 

Za finanční podpory: Ministerstvo kultury České republiky, Statutární město Ústí nad Labem, Státní fond kultury, Goethe institut; Mediální partneři: ArtMap, artalk.cz, Enter UL, Ústecký deník, Český rozhlas