V pátek a v sobotu bude v galerii v rámci Dne architektury probíhat otevřený samoobslužný workshop pro návštěvníky všeho věku, kteří se jdou do galerie podívat, ať už na výstavu nebo do budovy jako takové. Během procházky galerií se tak můžete s dětmi i bez nich zastavit a chvíli tvořit, bez časového omezení, bez spěchu, zastavit se můžete jednou i víckrát.

V prostoru přednáškového sálu, který se promění ve staveniště se vám naskytne příležitost navrhnout nové budovy, nové město, možná nový Hradec. K dispozici budete mít ohromné množství krabic a krabiček všech velikostí a skoro celou plochu přednáškového sálu. S sebou nic nepotřebujete, jen nápady a otevřenou mysl. Na místě najdete veškeré potřebné informace, abyste se do tvorby mohli pustit. Společná stavba pak bude vznikat pouze pro prostor přednáškového sálu. Za vaše zapojení budeme moc rádi.

Galerie sama o sobě je architektonicky zajímavá stavba. Sama v sobě ale ukrývá ještě další jednu stavbu a díky vám, návštěvníkům, jich v sobě bude mít možná mnohem více. Přijdete odhalit architekturu v architektuře a přispějete i svým stavitelským uměním. Těšíme se na vás.

Kdy? Pátek a sobota 2. a 3. října 10:00 – 18:00

Kde? Přednáškový sál v 1. patře galerie

Workshop je zahrnut v ceně běžného vstupného do galerie.