Vernisáž instalace Skrytý talent za účasti jejího autora výtvarníka a hudebníka Milana Caise.

Umělecké dílo volně navazuje na sochu Závod z roku 2006. Svou proporcí a myšlenkovým pojetím je zde uzpůsobeno na míru prostoru Divadla Oskara Nedbala Tábor. V “levitující” podobě je to jeho premiéra. K vidění zůstane do 30/6.

Autor sezval na vernisáž řadu hudebních hostů. DJ MARDOŠA roztančí prostory DON klubu, ale ještě před ním se rýsuje nejedno VELKÉ hudební překvapení!

 

Milan Cais (*1974) je hudebník a vizuální umělec. V letech 1992–1999 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliérech sochařů Huga Demartiniho a Jindřicha Zeithammla a vizuálního umělce Jiřího Davida. V současné době pracuje v oborech socha, kresba, manipulovaná fotografie, instalace, scénografie, performance a video. Účastnil se řady společných výstav v ČR i ve světě a jeho práce je zastoupena v několika sbírkách. Od roku 1988 působí ve skupině Tata Bojs jako skladatel, zpěvák, bubeník, textař, výtvarník a producent. Natočil s ní zatím deset řadových alb, za které skupina postupně obdržela desetkrát výroční cenu Anděl a řadu dalších ocenění.