Máme tu již v pořadí druhou offline výstavu, která se nezadržitelně blíží! Galerie INDUSTRA ART Vás srdečně zve na výstavu: Místo klidu bezpečí.

 

Adam a Jan pracují společně na pomezí vzpomínek z dětství a současnosti. Nachází tak paralely, které vizualizují a reflektují. Jejich dětské světy transformují do současných. Vznikají vzpomínky, které jak společně, tak individuálně nacházejí a recyklují. Jan a Adam jsou studenty Ateliéru sochařství 2 na FaVU VUT v Brně. Jan Bražina nachází inspiraci v pro něj nesmyslných videích get ready with me, které sledoval v období pandemie. Setkáváme se zde s izolací a zážitek se v tomto segmentu může rovnat beznaději. Důležitým faktorem je Janovo rodné město, ve kterém v tu dobu sám pobýval. Tento prožitek reflektuje v jeho současné tvorbě. Adam Hejduk se vztahuje k dětským vizuálním vzpomínkám z hry POG. Nachází dvě roviny: estetické zpracování hry a reflexi dětských vzpomínek týkajících se válečných a světových problémů. Enormním měřítkem POGů bilancuje komplex, který jako dítě nebyl schopen reflektovat. 

 

Za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva Kultury. Činnost galerie INDUSTRA ART podpořil Nadační fond Avast, partneři CPI Property Group, PROFIL NÁBYTEK, a.s.