Srdečně vás zveme na vernisáž výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2018, která se uskuteční 21. 11. v 18 h v Knihovně Moravské galerie (3. patro Pražákova Paláce, Husova 18). 

  

Na vernisáž v 19 h naváže prezentace nové publikace Pavla Nogy Od designu k designu, která přináší příběhy grafického designu ze sbírek Moravské galerie. 

  

Více o výstavě >>> Oceněné a nominované knihy 54. ročníku soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2018 se tradičně jako v předchozích letech představí v Knihovně Moravské galerie. 

Mezinárodní porota vybrala a ocenila více jak 30 titulů z 264 přihlášených publikací v základních sedmi soutěžních kategorií. V kategorii odborná literatura zvítězila publikace Co je designér: věci, místa, sdělení, kterou vydala VŠUP v Praze v edici Katedra. První cenu v kategorii Knihy o výtvarném umění získala kniha fotografií s autorským komentářem českého výtvarníka Epos 257 – Kořeny, větve, šlahouny vydaná k výstavě v Galerii Trafačka. Svou pozici na poli dětské literatury opět upevnilo nakladatelství Baobab s třemi oceněnými knihami. Další ceny byly uděleny ve specializovaných kategoriích.