Nikola Logosová - SBĚR

NIKOLA LOGOSOVÁ

SBĚR

// 2. 5. – 30. 6. 2017 – prostor kavárny 

V rámci cyklu výstav současné ilustrace a grafiky v kavárně Pracovny přijala naše pozvání ilustrátorka Nikola Logosová (*1992) narozena v Permi, Rusko. Je studentkou UMPRUM v auteriéru ilustrace u Juraje Horvátha a Míši Kukovičové. ► http://nikkoletalogosova.tumblr.com

***

Autorka vám na této výstavě představí její práce z poslední doby. Jedná se o tři celky, z nichž jeden byl už představen (Tokio zine), druhý právě dokončen (Sbírka) a třetí teprve začat (Soubor město).

► 1– MĚSTO

Zachycuji město, náladu, atmosféru, novou architekturu i stavby které jsou odsouzeny k zániku.

Vybírám, třídím, rámuji, zakresluji a mapuji.

► 2 – TOKIO ZINE

8 ilustrací – 8 fotografií + 1 recept. Sešit vznikl při návštěvě Tokia v dubnu roku 2016. 

Staré vs. nové – město vs. příroda. Shinjuku – Akihabara – Asakusa – Shibuya – rybí trh.

"Happy Tedat forever!"

► 3 – SBÍRKA 

Sbírka šatstva které se mi líbí, ale nenosím ho. Pestrobarevné šaty, vzorované košile, extravagantní kalhoty, staré zástěry. Všechny jsem je nasbírala během posledních let. Jsou to krásné kousky, problém však je, že je nenosím. Rozhodla jsem se je tedy vytáhnout na světlo světa pomocí tohoto katalogu, ve kterém mapuji ty zajímavější z nich.

***
// vybrané díla k dostání přímo na místě *ostatní na dotaz *

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pokud jste ještě neviděli výstavu JAKUBA SÝKORY v prostorách sdílené kanceláře Pracovny, můžete využít této příležitosti k její návštěvě.

►JAKUB SÝKORA
23.1. – 5.5 2017 – prostor sdílené kanceláře

Absolvoval jodelinstitut v bavorském Grünsteimu (2004-2006) a pražskou Akademii výtvarných umění (2006–2012, ateliér Nová média II Veroniky Bromové, ateliér Malba I Jiřího Sopka). V roce 2010 půl roku studijně pobýval na Satakunta University of Applied Sciences v Kankaanpää (Finsko). 

V roce 2013 obdržel Cenu Jana Zrzavého pro mladé české a francouzské umělce pracující v Bretani, v roce 2014 se stal finalistou Ceny kritiky pro mladou malbu s přesahy a v roce 2016 nebyl oceněn vůbec. Práce autora byly zastoupeny například na projektech Absolventi vídeňské a pražské akademie (Centrum Egona Schieleho, Český Krumlov, 2014), Farben (Gekkau, Řím, 2015) nebo Černý koně (Richard Adam Gallery, Brno, 2015).

***

V Pracovně představí výstavu s názvem: „Screensaver na procházce“, která zahrnuje převážně abstraktní obrazy z posledních let. Vystaveny nebudou zejména teppichy z let 1930-1971 ani krtek (volané číslo neexistuje).

http://jakub-sykora.com

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

► kurátor: Jana Gajová
► za grafiku děkujeme Nikole Logosové ♥ 
► obě výstavy jsou prodejné 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pracovna
Vlkova 628/36
Praha 3 – Žižkov
pondělí – pátek 8 – 22:00
www.pracovna.cz
www.facebook.com/Pracovna

* TĚŠÍME SE *