Inspirací k tvorbě v Obrazárně+ bude vždy jedno vybrané dílo z galerie, a to ze stálé expozice nebo z aktuální výstavy. S obrazem nebo sochou se nejprve seznámíme a poté sami vyzkoušíme nejrůznější výtvarné i nevýtvarné techniky, náměty a materiály.

Koláž – výtvarná technika, kterou každý zná, obraz vytvořený kombinací nejrůznějších motivů z novin a časopisů. Vytvořit takový obraz se zdá snadné a v mnoha směrech také je, zároveň se do této techniky dá ponořit tak, že si s ní i celkem zamotáte hlavu.

Nejen noviny, časopisy, ale také staré pohledy, pozvánky, karty, letáky, to vše slouží jako výborný materiál na tvorbu koláže. Základem všeho je stříhání a lepení vybraných papírových kousků na papírový podklad.

Do koláže se nemusíme bát přidávat další materiály, tedy zapojit různé druhy papíru, ale také plastičtější kusy jako provázky, šňůrky, kartony. Pokud ovšem začneme přidávat do objemu a navyšovat vrstvy a vlepovat i různé předměty, pak už se dostaneme k asambláži. Nová technika je na světě.

Přijďte s námi výtvarně experimentovat.

Čtvrtek 17–19 hodin (dospělí a senioři)

Nutnost rezervace na e-mailu edukace@galeriehk.cz 

Cena 80 Kč 

 

Sledujte událost na FB 

https://www.galeriehk.cz/