Galerie Edikula vyhlašuje open call pro přihlášky uměleckých objektů a instalací do výstavních bloků, které proběhnou v období podzim 2022 / jaro 2023.

 

Galerie Edikula se nachází v srdci Filozofické fakulty, před vchodem na studijní oddělení FF. Open call je určen zejména pro studenty a začínající výtvarníky. Vzhledem k povaze prostoru se zaměřujeme především na site-specific instalace a sochařská díla menších rozměrů. Upřednostňujeme tedy projekty cíleně komunikující se samotným prostorem galerie. Z důvodů požární bezpečnosti nemůžeme přijmout díla z papíru a jiných hořlavých materiálů.

 

Požadavky na výstavní projekt:

– komunikace se samotným výstavním prostorem;

– bezúdržbovost (není možné každý den zapínat projektor tablet nebo multimediální přehrávač, ale je možné zapojit osvětlení pomocí časovačů).

 

Obsah přihlášky:

– anotace projektu;

– portfolio;

– životopis.

 

Galerie poskytuje:

– prostor;

– kurátorskou podporu;

– přípravu vernisáže včetně její fotodokumentace;

– propagaci výstavy (plakáty, internet);

– příspěvek na instalaci a dopravu.

 

Přihlášky posílejte do 10. 9. 2022 elektronicky na galerie.edikula@gmail.com.

 

Výsledky budou zveřejněny 17. 9. 2022 na fb stránkách Galerie Edikula a zaslány všem přihlášeným prostřednictvím e-mailu. Tři vítězné výstavní projekty vybere koordinační tým Galerie Edikula: Žaneta Turoňová, Kristýna Mikešová, Ester Horáková, Tereza Kučerová, Kateřina Kotápišová, Jana Semrádová, Johana Kalaninová a Paulína Horváthová.

 

Galerie se realizuje z podpory stipendijního programu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity na podporu spolkové, kulturní a umělecké činnosti studentů.