Na pracovním trhu jsme si všichni rovni, ale někteří jsou si přeci jenom rovnější. Pokud jste žena, můžete mít někdy pocit, že taháte za kratší konec provazu. Co to znamená, být ženou v práci, a co můžeme dělat pro to, aby se nám v práci dařilo? PAY GAP je podcast o vás a pro vás, od Šárky Homfray a Lucie Václavkové.

 

Každá profese má svá specifika a o umění to platí více než dvojnásob. Ženy s ohledem na péči o rodinu obtížněji nacházejí prostor a čas na vlastní práci či tvorbu. Jak se umělkyním žije a tvoří, proč si vybraly tuto cestu a co otázky autorské svobody a seberealizace? A nabízí práce v oblasti umění důstojnou odměnu? O tom všem i o dalších věcech se budeme v historicky prvním živém nahrávání našeho podcastu bavit.

 

Lucie Václavková je kariérová poradkyně a lektorka na volné noze, zaměřuje se na rozvoj kariéry žen a kariérových poradců. Vystudovala ekonomiku a management na VŠE, kde také několik let působila. Ke kariérovému poradenství se dostala v neziskovém sektoru v projektech pro lidi znevýhodněné na trhu práce. Za své aktivity třikrát získala Národní cenu kariérového poradenství.

 

Šárka Homfray je právnička a odborářka, druhá místopředsedkyně Odborového svazu státních orgánů a organizací. Vystudovala Právnickou fakultu UK a genderová studia na Fakultě humanitních studií UK. Věnuje se především tématům spojeným se státní správou, diskriminací nebo genderovými aspekty práva. Je autorkou úspěšné knihy Proč jsme tak naštvané?

 

Za podporu děkujeme redakci Alarm a české pobočce nadace Friedrich-Ebert-Stiftung. Událost je součástí programu konference w♀men in art.