Výstava v opavském Bludném kameni navazuje na Válkovu výstavu v brněnské Vašulkově kuchyni. V Opavě nabízí zejména ukázku autorových prací z poslední doby, kdy se zabývá konstruováním zvukových hřmotičů – kinetických hudebních nástrojů a video performancí, které se staly na YouTube celosvětovým fenoménem. K výstavě je připraven katalog s texty autorů koncepce výstavy v Brně Miloše Vojtěchovského a Ondřeje Merty, Pavla Klusáka a Tomáše Procházky. 

 

Součástí katalogu je CD s aktuální hudební tvorbou autora. 

 

Petr Válek (*1976) žije a pracuje v Loučné nad Desnou v Hrubém Jeseníku. Vyučil se kameníkem, pracoval jako ošetřovatel v domově důchodců, teď se živí jako umělec. Od dětství se věnuje malování, kreslení, ilustracím a hudbě. V posledních letech také staví z domácí potřeb mechanické a elektro-mechanické zvukové nástroje, různé samohybné, či kinetické objekty. Jako Der Marebrechst – noisový muzikant-vynálezce-kutil-youtuber nahrává v domácím studiu na zahradě, nebo v krajině “instruktážní” videa, která zveřejňuje na facebooku.

 

Kurátoři: Miloš Vojtěchovský, Ondřej Merta, Martin Klimeš

FB event  

 

Bludný kámen / Matiční dům

5. 8. – 6. 9. 2020

Vernisáž s koncertem autora proběhne po zahájení výstavy Zuzany Šklíbové a Tomáše Ročka v Galerii Cella a Hovornách (od 17 hodin).

FB event