Vlámský spisovatel a dramatik Pieter De Buysser, který je v současnosti rezidenčním umělcem divadla Archa, vytvořil divadelní inscenaci pro budovu planetária.  Premiéra představení The Tip of the Tongue se konala vloni v rámci mezinárodního festivalu Kunstenfestivaldesarts v Bruselu, uvedeme 18. a 19. dubna v pražském planetáriu v Královské oboře v Praze 7.

Výjimečný divadelní zážitek slibuje premiérové uvedení inscenace The Tip of the Tongue (Mám to na jazyku). Vlámský spisovatel a dramatik Pieter De Buysser vytvořil show pro budovu planetária. Na pozvání Divadla Archa se v atraktivním prostředí pražského planetária v Bubenči odehraje kosmologický příběh o přenosných zrcadlech částic, kosmických vírech, černých dírách a hvězdných systémech, stejně jako o Raymondu a Grace. Unikátní spojení divadelního představení a 360° projekce v kopuli Pražského planetária v Královské oboře v Praze 7 nabídne zážitek mimo dosah zemské gravitace.

Příběh sám překonává výraznou časoprostorovou křivku. Tou prochází třeba holčička, kterou už mesiáš unavuje nebo ztracený detektiv, jehož už nikdo nehledá. Napětí postupně narůstá díky přenosnému urychlovači částic, vírům v Jihočínském moři, tuctu mlhovinových spirál a majestátní černé díře. Všechny prvky téhle planetární show – ač zcela vybájené – totiž přesto odrážejí současnou politickou a vědeckou realitu.

Představení je uváděno v angličtině s českými titulky, vstupné 290,-Kč / student/senior 150,-Kč / 90 minut.
 „Hravé prolínání faktů a fikce, fascinace protestem a revolucí, osahávání fyzických i mentálních hranic.“ Etcetera