#pieklokobiet #prawakobiet #peklozen #pravazen

 

V Polsku dnes naši přátelé, umělci a umělkyně, kolegyně a kolegové protestují proti rozhodnutí ústavního soudu, se kterým v zemi v podstatě končí přístup k legálním interrupcím. Na Slovensku se zase jiní naši přátelé, umělkyně a umělci, kolegyně a kolegové angažují proti snahám zpřísnit přístup k interrupcím. Jako výraz institucionální i osobní solidarity s nimi se ostravská městská galerie PLATO a její tým rozhodla oslovit umělkyně a umělce z Polska, Slovenska a Čech, aby svůj postoj vyjádřili vizuálním gestem, které se stane součástí projektu viditelného ve veřejném městském prostoru na budově našeho sídla. Název iniciativy Písek ve stroji – Piekło kobiet využívá zcela přímočaře jedno z hesel současných protestů v Polsku. Udělejme, co můžeme!

 

Jednotlivá díla postupně zveřejňujeme na výkladcích budovy PLATO – z ulice Janáčkovy a ze strany parkoviště – od 9. 11. 2020 nejpozději do konce listopadu.

 

Umělci: Agnieszka Brzeżańska (PL), Anna Daučíková (SK), Ladislava Gažiová & Alexey Kluyukov (CZ), Eva Koťátková & Dominik Lang (CZ), Jan Możdżyński (PL), Kateřina Olivová & Alois Stratil (CZ), Dominika Olszowy & Tomasz Mróz (PL)

 

Koncept: Jakub Adamec, Edith Jeřábková, Marek Pokorný

 

Kde: výkladce galerie/exteriér budovy

 

Více informací zde