Letošní ročník festivalu Pohyb – Zvuk – Prostor navazuje na dlouhodobý projekt Po proudu zvuku Michala Kindernaye a Magdalény Manderlové. Projekt byl představen dvěma výstavami v Galerii Cella, jako publikace Po proudu zvuku, zvuková online mapa Zvuky Opavy, a doprovodný program a exkurze Zvuková citlivost v terénu, v letech 2021–2022.

 

Po loňské Zvukové citlivosti se vracíme zpět do terénu Kozmických ptačích luk a okolí. Dramaturgie programu je koncipována jako řetězec na sebe navazujících událostí, formou participativních poslechových cvičení, koncertů a performancí. Pozvaní umělci a umělkyně vytvořili nová díla, která vznikla v úzkém vztahu s danou lokalitou. Událost bude probíhat od rána do noci, první část bude probíhat formou koncertních zastavení na různých lokacích v okolí Kozmických luk, druhá část se odehraje na Vile Vilekula v Háji ve Slezsku. Doprava tam i zpět je možná vlakem. Místo srazu a přesný harmonogram budou upřesněny.

 

vystupující: Peter Cusack, František Hruška, Michal Kindernay, Anna Vohralíková, Magdaléna Manderlová, Carina Pesch, Martin Režný, Martina Weber

 

www.bludnykamen.cz
www.zvukyopavy.cz