Na jaře roku 2016 vznikl nový koncept Pragovky, který znovu vzkřísil k životu tuto legendární prvorepublikovou továrnu ležící v centru industriální části Prahy 9. Návštěvy uměleckých ateliérů a příležitostné výtvarné akce z minulých let podnítily vznik nového příběhu, který se zapíše do historie tohoto věhlasného areálu. Pragovka se dnes stává živým multikulturním centrem a uměleckou čtvrtí, která poskytuje inspirativní prostředí pro spolupráci i prostor pro plodnou výměnu myšlenek mezi různými uměleckými uskupeními.

 

Od roku 2010 se prostory tzv. haly E pronajímají jako umělecké ateliéry, v současnosti je zde usídlená necelá stovka umělců.

 

V uměleckém centru nechybí  také Kafé Pragovka a Commonspace, jejichž prostory se využívají při pořádání nejrůznějších kulturních akcí a dvě galerie:

 

The White Room

Je  galerijní laboratoří, která je určena pro prezentaci rezidentů Pragovky a jejich hostů.  Cíleně se brání kurátorskému výběru výstav a upřednostňuje autorské projekty, kdy každý umělec má právo si přizvat ke spolupráci hosty mimo okruh Pragovky.

The White room zachází ještě dál: nevyžaduje žádný kurátorský výběr celoročního plánu, ani supervizujícího kurátora nad jednotlivými výstavami, ani kurátora- umělce. Počítá s odpovědností umělce vůči prostoru o velikosti 175 m2, jeho profesionalitou a tvrdí, že i takto záměrně uvolněný koncept je ve svém výsledku stejně kvalitní jako kurátorský výběr jednotlivce či skupiny.

http://www.pragovka.com/cs/residence/the-white-room 

 

Pragovka Gallery

Pragovka Gallery se soustředí na prezentaci současné mladé umělecké scény, začínajících umělců, uměleckých skupin, ateliérových výstav, ale díky dispozici prostoru také na prezentaci samostatných výstav začínajících umělců.

Pragovka Gallery má dvě části: Větší Pragovka Gallery Rear ( 500 m2) a Pragovka Gallery Entry (100m2).

http://www.pragovka.com/cs/residence/pragovka-gallery