Vernisáž výstavy v úterý 2. 4. 2019 v Galerii 207, Ateliér Intermediální konfrontace č. 207, UMPRUM, od 17:30-20:30 + TASYA (RU) / dj set/ post-punk, electro

 

Prezentace autorky, komentovaná prohlídka a dernisáž výstavy v úterý 9. 4. 2019 v učebně č. 411, UMPRUM, od 16:10

 

Trvání výstavy od 3. 4. do 9. 4. 2019 

 

Výstava Pravidla poslušnosti studentky Ateliéru fotografie I Anny Stepanové  je její druhou samostatnou výstavou a je koncipována jako prostor pro prezentaci způsobů práce s médiem fotografie, které používá pro vyjádření myšlenek a pocitů. Anna se programově věnuje tématu recyklace.

 

Recyklační postupy provázejí její aktuální tvorbu, ale i každodenní uvažování nad životem. Soudobá generace si může zajištovat svoje psychické a fyzické zdraví díky každodennímu používaní různých látek – jako příklad uveďme péči o zdraví a tělo nebo přípravky uzívané v domácnosti. Život moderního člověka je spojen nejen s užíváním léků a vitamínů, ale také s konzumací alkoholu a drog. Lidský organismus je křehký systém, který funguje podle určitého principu. Naše snaha dosáhnout  sociálního statusu a štěstí nás přivádí k určité úrovni melancholie, problémům rychlé spotřeby, stresu a dalším akutním stavům. Vznikající práce však nejsou kritikou, ale volnou poetickou konstatací.

 

Anna přemýšlí nad způsoby přenosu účelu a přehodnocováním již zavedených běžných stanovisek. Zároveň se snaží dostat pod povrch vážných témat jakými je například masové užívaní či spotřeba. Zajímá se také o způsoby a míru manipulovatelnosti v konzumní společnosti. Užívání látek, z kterých pramení štěstí je dnes na denním pořádku, při jejichž nedostatečném množství se dostavuje  také nedostatek pozitivních zážitků. Vše je dnes krásné a ideálně designované právě pro nás udělané tak, abychom nebyli nuceni chtít něco měnit. Tyto pravidla se projektují do Anniných koláží na kinofilm a volně vznikajících nezafixovaných asambláží.