V rámci 16. Pražské muzejní noci povede zdarma autobusová linka i do bývalé továrny na sklo. Na programu noci budou komentované prohlídky, výstavy, performance a projekce.

 

Příště u vás – komentovaná prohlídka výstavy
Výstava Příště u vás představuje aktuální tvorbu multimediální umělkyně Mileny Dopitové. Dopitová vstoupila na uměleckou scénu po absolvování AVU na začátku devadesátých let jako výrazná autorka a zároveň jediná žena umělecké skupiny Pondělí. Od té doby prezentuje na prestižních výstavách jak v Česku, tak v zahraničí. Samostatná výstava v Galerii MeetFactory nemá retrospektivní charakter; Dopitová využívá prostor a čas k řešení toho, co se děje tady a teď.
Výstavu představí Milena Dopitová a kurátorka Eva Riebová v 20:00. 

 

Urban Space Epics – performance
Urban Space Epics je projekt, který založil Darrell Jónsson, básník, programátor a performer v roce 1980. Jeho snahou je propojit experimentální filmovou techniku 20. století s inovativní hudbou a monumentálními pěveckými doprovody, čímž plánuje docílit vytvoření tzv. živého, technicky prostupného kina.
Performance proběhne v 19:30 a podruhé v 21:30 

 

Komentovaná prohlídka MeetFactory 
Čím byla budova MeetFactory předtím než se v ní usídlilo umění? A co se v ní aktuálně tvoří a chystá? Komentovaná prohlídka budovy, která proběhne v 21:00, odpoví nejen na tyto otázky. Část prohlídky povede divadelní dramaturg Matěj Samec, který představí činnost Divadla MeetFactory.

 

Výstava scénografky Jany Smetanové
V divadelním sále MeetFactory si budete moci během Muzejní noci prohlédnout unikátní instalaci naší dvorní scénografky Jany Smetanové, která tematizuje dramaturgii a repertoár této divadelní scény.

 

Výstavy
V Galerii MeetFactory je možné zhlédnout výstavu Mileny Dopitové Příště u vás, v Galerii Kostka pak výstavu Bite the Bullet izraelské umělkyně Michal Baror a francouzské umělkyně Amalie Vargas.

 

Line-up:
19:00 otevření
19:30 Urban Space Epics – performance 1
20:00 Příště u vás – komentovaná prohlídka výstavy
21:00 komentovaná prohlídka MeetFactory
21:30 Urban Space Epics – performance 2

 

13:00–01:00 výstavy Milena Dopitová: Příště u vás a Michal Baror, Amalia Vargas: Bite the Bullet
19:00–01:00 výstava scénografky Jany Smetanové
19:00–01:00 promítání videí rezidentů – Patrícia Domínguez (CL), Michal Baror (IL), Jiří Žák (CZ),  Tomasz Kręcicki (PL)

 

Vstup volný

Po celou noc bude otevřen Bar MeetFactory