Přijďte se podívat, jak tvoří umělci. Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO) a Ostravská univerzita (OU) připravily týdenní malířskou intervenci na zeď budovy přiléhající k Domu umění. Vznik uměleckých děl v rámci projektu SITUACE můžete sledovat od pondělí 23. do pátku 27. září za Domem umění. Do intervence se zapojí sedm umělců.

 

Cílem intervence je umělecky zpracovat výklenky zdi, která je viditelná z parkoviště za Domem umění. Vytvořená umělecká díla budou mít pouze dočasný charakter, spolu s přístavbou Bílého stínu bude zeď časem zbořena. Umělce vybrali kurátor GVUO Jaroslav Michna a pedagogové FU OU František Kowolowski a Jiří Kuděla. Společné téma umělcům zadáno nebylo. Využívat budou nejrůznější techniky – malbu štětcem i sprejem, včetně kombinovaných technik. V sedmi výklencích tak vznikne sedm dočasných velkoformátových uměleckých děl. GVUO musí pro realizaci projektu zajistit penetraci a výmalbu podloží. 

 

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Lidé mohou sledovat vznik uměleckých děl po celý týden od 9 do 15 hodin, samozřejmě s ohledem na dobré počasí. V případě dešťů bude tvorba odložena na další dny. 

 

Autoři:

Kristýna Krutilová

Filip Nádvorník

Václav Buchtelík

Tereza Samková

Karolína Kolbová

Adéla Matalová

Bára Krejčová