Druhý ročník mezinárodního uměleckého festivalu Re-connect Art pořádaného Nadací Prague Biennale, letos na téma digitálních identit, veřejnosti nabídne výběr více než dvou desítek děl světového videoartu, 6 živých performancí, 3 livestreamy a 3 open-air projekce. V součtu bude v rámci festivalu různými formami představeno 37 umělců z 23 zemí. Festivalový program bude možné sledovat v téměř dvaceti pražských lokacích.

 

Letošní vydání festivalu se zaměří na rozvinutí širší debaty kolem otázek souvisejících se specifiky sebeprezentace ve virtuálním prostoru. Žijeme v éře digitálních komunikací, jejichž vliv byl ještě posílen prožitým obdobím izolace. Identita homo digital a stopy jeho činnosti se v této nové vrstvě setkávají s rafinovanými a většinou skrytými nástroji manipulace. Posun vnímání své osobní i společenské reality skrze sociální média, fenomén influencerů a fluidních či imaginárních identit – tato a podobná témata utvářejí psychickou kondici naší doby a jejich společným důsledkem je eskapismus – únik od reality. Otázky, které tato témata přinášejí, si v různých obměnách kladou lidé napříč celým světem, neboť digitální sítě tvoří vlastní, jiné než geopolitické struktury. Výběr festivalu Re-connect Art proto ukazuje pohledy z mnoha odlišných prostředí světových uměleckých scén a srovnání rozmanitých uměleckých přístupů daných odlišnými kulturními kontexty.

 

umělci: Barbara Benish, Jiří Suchánek, Karíma Al-Mukhtarová, Martin Zet, AnimaeNoctis (Silvia Marcantoni Taddei & Massimo Sannelli), František Kowolowski, Sharona Florsheim, Jana Orlová a David Helán, Lee Campbell a Ronald Bal

kurátorky: Jitka Hlaváčková a Elis Unique

 

Více informací zde.