Rezidence XY: Laura Trenčanská_Martin Zvěřina_prezentace tvorby

Martin Zvěřina, Laura Trenčanská

rezidenční pobyt: 28. 7. – 4. 8. 2021

prezentace tvorby: 30. 7. 2021, 18:00

 

Umělecké duo Laura Trenčanská a Martin Zvěřina se ve své tvorbě věnují propojování textu a hudby. Pro svou prezentaci tvorby si připravili hudební performance s krátkým čtením Lauřiny dosavadní tvorby. 

 

Týdenní rezidenční pobyt využijí k rozvíjení témat, kterým se věnují ve své tvorbě. Pracují s médiem textu, zvuku a instalací. Prozkoumávání prostředí města využijí Martin pro field recording záznamy, které využívá pro komponování svých hudebních výstupů, Laura pak k objevování inspirace k psaní krátkých narativních příběhů. 

 

Martin Zvěřina vystudoval Akademii výtvarných umění (Vladimír Skrepl, Jiří Kovanda a Jan Šerých), kde v rámci studia absolvoval stáž na Academy of Fine Arts v Helsinkách, a Fakultu výtvarných umění (ateliér Intermédií Václava Stratila a Filipa Cenka). 

Ukázka tvorby: http://www.martinzverina.com/  

https://spiralecameo.bandcamp.com/ 

 

Laura Trenčanská vystudovala Akademii výtvarných umění (Ateliér Malířství II), kde absolvovala stáž v ateliéru Nových médií I, a Fakultu výtvarných umění v Brně (ateliér Intermédií), kde byla na stáži v Centru audiovizuálních studií a v ateliéru Videa. 

Ukázka tvorby: http://lauratrencanska.com/