První ze zastávek doprovodného projektu Ceny Jindřicha Chalupeckého 555 se odehraje 13. května v Praze, představí se finalista Richard Loskot. Dopoledne proběhne workshop pro studenty Evangelické akademie v Praze, odpoledne Loskot představí nový umělecký projekt v Planetáriu Praha ve Stromovce a večer v kině Bio Oko autorským komentářem doprovodí filmovou koláž složenou z vlastních inspiračních zdrojů.

Odpolední program začne v 16.00 v Planetáriu Praha ve Stromovce a nese název Působení neviditelného. V unikátní autorské projekci prožijete inspirační zápisník Richarda Loskota. Čtyři dny a čtyři noci proběhnou v jedné půlhodině na klenbě planetária na pozadí kompozice ruchů Johany Švarcové. Zrychlený pohyb hvězd a slunce se spojí s neformálním záznamem Richardova světa vnitřního, vnějšího i meziplanetárního. Po projekci se navíc uskuteční v prostoru Stromovky otevřený ateliér, z nějž si budete moci odnést svůj vlastní otisk slunce.

Večer se program přesune do kina Bio Oko, kde Richard Loskot představí v autorské filmové koláži své inspirační zdroje a uměleckou tvorbu jako takovou. Projekce nazvaná Moje oko začíná ve 20.30. Celý program pak vyvrcholí after party s Richardem Loskotem a DJ Johanou v Cafe Jedna ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze.