KOUZLO MRAKŮ

K létu patří slunce, ale občas i nějaký ten mrak může mít své kouzlo. Na zamračenou oblohu se totiž můžeme podívat i jiným – uměleckým pohledem. Pomocí barevných a průhledných fólií a dalších zajímavých materiálů si vyzkoušíme vytvořit dešťový mrak, ze kterého nám možná i trochu zaprší.

 

Dílnou vás provede Hana Kárová, pedagožka výtvarného oboru ZUŠ Vítězslava Nováka v Jindřichově Hradci. Ve své práci ráda propojuje výtvarnou práci s dalšími obory (např. tanec, hudba, architektura). Největší inspiraci pro svou činnost nachází v přírodě.

 

Sobotní dílny v 8smičce navazují na výstavu Bylo nebylo nebylo bylo: Sklo. Pro děti máme připravenou speciální aktivitu, kdy se z nich stanou velcí umělci a budou ve výstavě tvořit svoje vlastní umělecké dílo. Něco jako pracovní list, ale bez práce a bez papíru.

 

Délka rodinné dílny: 14–17 hodin. Cena: dospělý + 1 dítě/ 88,- Kč, dospělý + 2 děti/ 128,- Kč, dospělý + 3 děti/ 168,- Kč, dospělý + 4 děti/ 208,- Kč, dospělý + 5 dětí 248,- Kč + další dospělý v každé kategorii vstupné dobrovolné. Menší děti se mohou v doprovodu dalších dospělých zabavit stavebnicí Špulka, kreslením, běháním po okolí nebo tovární vyšívánkou.