Skupinová výstava Salon, inspirovaná historickými uměleckými salóny 17. a 18. století, je pojata jako “Letní salon”. Jejím cílem je oslavit rozmanitost uměleckých forem a poskytnout platformu pro setkání umělců s různými styly a přístupy, avšak v podobném formátu.

 

Galerie M6 se zaměřuje na podporu méně známých umělců a studentů uměleckých škol. Výstava byla proto vyhlášena prostřednictvím open callu, na který se přihlásilo přes 80 účastníků. Ty jsme následně doplnili o několik dalších vybraných jmen. Tímto projektem bychom rádi propojili umělce, kteří by se za normálních okolností pravděpodobně nesetkali, a vytvořili tak synergii mezi různými generacemi současných českých i zahraničních umělců.

 

vystavující: Aleš Brázdil, Bill The Hobo, Caterina Cappelli, Cevilis Chiavistelli, Vojtěch Čapek, David Čáp, Alex Donát, Oskar Felber, Ignazio Fresu, Kateřina Frgalová, Mariko Gelman, Andreas Gold, Glorie Grünwaldová, Eliška Hamajdová, Jindřich Hájek, Jessica Markechová, Jirka Houska, Kristína Honzírková, Matouš Hrbek, Anna Kubikova, David Kolovratník, Lucie Lienerová, Viktar Makuryn, Ewa Maj, Gustavo Maestre, Sára Némethová, Petr Pelzmann, Natálie Ritter Ponikelská, Michaela Šindlerová, Taja Spasskova, Julie Stavianis Špačková, Kateřina Slunečková, Matouš Tichý, Jan Uldrych, János Vámos, Timur Zaripov, roughboi

kurátorky: Kateřina Slunečková, Sarah Adannová