autorka: Veronika Zrůstová

Galerie Ladislava Sutnara představí v dubnu velkolepý projekt, vzdávající hold dílu a odkazu designéra, typografa a génia kompozice Ladislava Sutnara.

 

Na výstavě Shapes: Venus se setkají umělecká díla, která reflektují Sutnarovy malby z 60. a 70. let 20. století. Studenti Sutnarky z ateliérů Fotografie, Fashion design a Kov a šperk vystaví své práce po boku studentů grafického designéra Stevena Hellera z newyorské School of Visual Arts. Součástí budou také dosud neprezentované Sutnarovy originály, fotografické materiály, malby, skici a návrhy.

 

Ve středu 27. dubna se uskuteční hybridní konference zaměřená na Sutnarovy ikonické malby Venuší, která svede dohromady znalce jeho díla, jako je Caitlin Condell, Cynthia Trope, Steven Heller, Tomáš Vlček a další. Konference zároveň slouží jako vyhlášení open callu, který zve k zamyšlení nad Sutnarovými malbami.

 

Mezinárodní open call vyzývá studenty uměleckých vysokých škol k prozkoumání maleb Venuší Ladislava Sutnara, jejich obsahu, zdrojových materiálů, fotografií, skic a kreseb, metodiky práce, geometrie, palety, umělcova formálního přístupu, techniky malby, názvů, atmosféry, oslavy mládí, představy o dokonalosti maleb; stejně jako ke kritické reflexi teoretické perspektivy, jež může zahrnovat: dějiny umění, uměleckou kritiku, sociální dějiny, feminismus, genderovou identitu a její znázornění, psychologii, transcendentalismus atd. Pro více informací a podrobností k open callu kontaktujte mhavlova@fdu.zcu.cz.

 

kurátor: Jan Van Woensel