Skupinová výstava Sound Laboratory spojuje nastupující generaci umělců a umělkyň z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, jejichž autorské zkoumání se zabývá zvukem a naším vnímáním zvuku. Projekt vybízí návštěvníky k tomu, aby interagovali a experimentovali se zvukovými instalacemi a aby se sami stali součástí neustále se proměňující zvukové krajiny.

  

Všechna díla v Sound Laboratory jsou autonomní, ale po oživení mění celistvou akustickou ekologii výstavního prostoru. Některá oscilují mezi nekonvenčním hudebním nástrojem a uměleckým objektem, jiná zkoumají hranice mezi konceptuálním šperkem a sound artem. Další díla pomocí přírodních živlů, jako je voda, v kombinaci s technologiemi vytvářejí unikátní zvukové vjemy. Instalace nabádají k tomu, aby návštěvníci jednotlivé zvuky zkoumali a interagovali s nimi v jejich surové nebo pozměněné podobě, aby hledali jedinečné způsoby, jak je prožívat, nebo vytvářeli nepředvídatelné melodie. Výstupy se v prostorách galerie mísí a vrství – stejně jako v běžném životě, kde zvuk není nikdy izolovaný.

 

vystavující: Michaela Barochová, Barbora Burianová, Richard Fahrner, Karolína Hanková, Anežka Hlinková, Vladislav Krugliankin, Ondřej Líbal, Iullia Sysoltseva, Eliška Thielová 

kurátoři: Jan Van Woensel & Barbora Burianová

 

Výstava Sound Laboratory se tematicky pojí s velkou skupinovou výstavou [Anti-]Sound [Post-] Language v Galerii města Plzně.