Studio Hrdinů (divadlo)
Veletržní palác
Dukelských hrdinů 47
Praha 7
170 00
 
Studio Hrdinů je otevřená divadelní scéna s jasným dramaturgickým záměrem a výrazným okruhem divadelních spolupracovníků. Ve své hlavní dramaturgické linii se zaměřuje na převážně autorské, režisérské projekty s důrazem na spolupráci zahraničních a domácích divadelních tvůrců a na žánrové a oborové přesahy. Cílem je náročná, ale vstřícná umělecká dramaturgie, formálně jsou inscenace Studia Hrdinů činohrou s akcentem na experiment a výtvarnou stránku.
 
Hlavní produkce se od podzimu 2012 odehrávají ve Veletržním paláci Národní galerie v Praze. Sál od svého vzniku nebyl nikdy dostavěn a plně využíván (původní kino Veletrhy bylo zničeno při požáru Veletržního paláce v roce 1974). Oživení tohoto prostoru je pro nás velkou výzvou a vzhledem k naší koncepci úzce spjaté s výtvarnou scénou i vhodnou lokalitou bourání hranic mezi uměleckými žánry. Zázemím pro činnost ve Veletržním paláci jsou pronajaté prostory domu Kostelní 6 v Praze 7. Na této adrese se také nachází vybavené malé studio pro nahrávání mluveného slova a galerijní prostor Studio Kostelní.
 
Kmenoví pracovníci a umělci projektu Studio Hrdinů završují dlouhodobé společné působení na kulturní scéně Prahy. Předsedou o.s., uměleckým ředitelem a dramaturgem je Jan Horák.
 
Členové: Jan Horák, Tereza Sochorová Horáková, Hana Pešková, Michal Pěchouček
 
Předseda a dramaturg:
Jan Horák
telefon: +420 603 342 045
e-mail: jan.horak@studiokostelni.cz
 
Produkce:
Tomáš Kadlec
telefon: +420 734 708 138
e-mail: tomas.kadlec@studiokostelni.cz
 
Kurátorka galerie:
Tereza Sochorová Horáková
telefon: +420 733 395 402
e-mail: tereza.horakova@studiokostelni.cz