Tvůrčí skupiny jsou novinkou v programu na léto 2020 – celkem tři různé speciální programy k výstavě Bylo nebylo nebylo bylo: Sklo.

 

Na tvůrčí skupiny se lze hlásit jednotlivě i po skupinách, jsou určeny úplně pro každého – pro děti, dospělé i seniory, pro smíšené rodinné skupinky i pro partu přátel s dětmi. Tvůrčí skupiny kreativním způsobem rozvíjí vnímání jak samotné výstavy, tak i umění jako takového skrze kreativní činnosti a aktivity.

 

První typ tvůrčí skupiny vede Mariana Dočekalová a společně s ní se zamyslíme nad našimi rituály i rutinami, nad tím, jak denně vnímáme sklo kolem nás, jak design ovlivňuje naše životy. Pijeme z hrnků a sklenic, jíme z talířů a misek. Pro nás je to rutina, pro tvůrce těchto předmětů denní potřeby se jedná o výjimečné spojení tvaru a funkce. To, co je pro nás samozřejmostí, je pro jejich tvůrce hádankou i posláním, jak udělat, aby sklenice krásně vypadala, dobře se držela a nevylila se z ní voda. Pojďme hledat odpověď na otázku: kam je až možné posunout hranice designu a jaké možnosti v tomto případě skýtá sklo?

 

Mariana Dočekalová, lektorka a galerijní edukátorka, hlavní metodička 8smičky, pedagožka oboru Výtvarná výchova se specializací na interaktivní programy a pracovní listy. V minulosti založila a redakčně vedla dětský časopis Hrana, vybudovala lektorské oddělení v Muzeu skla Portheimka. Podílela se na námětové a scénáristické tvorbě matematického seriálu pro ČT: MatEmaTika. Kromě 8smičky působí v Památníku národního písemnictví a v DOXu.

 

Tvůrčí skupiny trvají 90 minut. Vstupné činí 88 Kč, pro rodiny se řídí vstupným shodným s rodinnými výtvarnými dílnami (dospělý + 1 dítě / 88,- Kč, dospělý + 2 děti / 128,- Kč, dospělý + 3 děti / 168,- Kč, dospělý + 4 děti / 208,- Kč, dospělý + 5 dětí 248,- Kč). Děti do 8 let – zdarma. Svoje místo si zarezervujte na info@8smicka.com nebo volejte na +420 565 650 906.