Hraničář zve na vánoční komponovaný večer inspirovaný symbolem světla. Přijďte si vyrobit vlastní svítidlo, poslechnout si vyprávění o vánočním hodování a setkat se s hraničářským kolektivem u ohně v příjemné atmosféře vánoční pospolitosti. Večer zakončíme svařákem a kytarou!

  

17:00–19:00 Ilona Dragoeva & Jakub Knápek & Jan Hrubeš: Workshop gravírování do skla a výroba lampiček

Rozsviťte si doma na Vánoce s Hraničářem! K tematické výstavě Světlo si trojice umělců připravila netradiční workshop, na jehož konci si domů přiensete hotovou designovou lampičku. Pomocí techniky gravírování si budete moci vydekorovat skleněný komponent podle svých představ a následně sestrojit napájecí kabel.

délka: časově nenáročný

věk: 15+ (děti pouze s doprovodem)

cena: 390,- (zahrnuje odbornou konzultaci a vedení, veškerý materiál)

kapacita: omezená, rezervace zde

 

18:00–20:00 Kateřina Houbová & Lucie Králíková – Prostřít ohni, darovat vodě: Společná adventní hostina
Ani ne před sto lety se v dlouhých zimních večerech scházeli lidé u stolu, aby se věnovali ručním pracem. Stůl ozářený svícemi se stával středobodem setkávání sousedů a přátel, u něhož se rodilo společné dílo a vyprávěly se příběhy ze života. Stůl představoval srdce domu. Byl to rodinný oltář, jemuž byla vzdávána úcta a věnována patřičná péče. Jakou úlohu ale plní dnes? Nestojí osiřelý v prázdných kuchyních? Jak mu vrátit jeho důležitost třeba jen v jednom adventním podvečeru? Srdečně Vás proto zveme k jeho zabydlení společnou přípravou advetní večeře. V čase naplněném očekáváním a ztišením usedneme k pokorné hostině. V čase naplněném milosrdenstvím uvaříme i pro druhé. Na závěr naší slavnosti pohostíme i řeku, srdce našeho města. Přijďte s námi pojíst a pobýt! Těšíme se na Vás!

jídlo: veganské

cena: vstupné dobrovolné

kapacita: omezená, rezervace zde
 

O živou hudební složku celého večera se postarají:

17:00–19:00 Janek Kropáček – kavárenský povaleč nonšalantně drnkající na kytaru k poslechu hity vašeho srdce

20:00–22:00 DJ Synt4x – přiveze gramce a výběr toho nejlepšího ze své sbírky desek

 

POZOR DŮLEŽITÉ! Informace o platných opatřeních pro vstup do vnitřních prostorů Hraničáře: hranicar-usti.cz/informace-k-navsteve-hranicare/