Vendula Chalánková vytvořila v Dětské galerii Lapidárium svou Knihovnu. Je možné si v ní zazpívat i najít zapomenuté kafe. V prostorách galerie jsou vystavené originály ilustrací k dětským knihám, k pořadu České televize Zpívejte s námi i velkoformátové obrazy hřbetů knih. Výstava vytváří otevřený prostor plný sladkokyselých překvapení. 

 

„V prolínavé instalaci z ilustrací, koláží i malovaných obrazů se mísí několik vrstev – návštěvník se může stát postavou, která vystoupila z románu, ale stejně tak si třeba zazpívat podle animované písničky. Objevuje při tom nenápadně svět lidové slovesnosti, knih a knihoven. Výstava zároveň upozorňuje na fakt, že v současné technologiemi přesycené době zažívá kniha jako klasické médium nezasloužený odliv pozornosti,“ kurátor výstavy Radek Wohlmuth.

 

Autorský workshop se uskuteční v sobotu 20. června od 14 hodin a v ten samý den od 17 hodin proběhne setkání s Vendulkou Chalánkovou a kurátorem Radkem Wohlmuthem na komentované prohlídce. Více o doprovodných programech naleznete na webových stránkách ma.klasterbroumov.cz

 

Výstava KNIHOVNA vznikla za podpory Ministerstva kultury a Královéhradeckého kraje. Za zapůjčení vystřihovánek a ilustrací ke knize Střední Evropa je jako pták s očima vzadu děkujeme České televizi a nakladatelství Novela bohemica.